Wydanie Compass CAD 10.5.11

 

  • Można konstruować kolejne detale na ścianach często kolidujące z projektowanymi schodami (gniazdka oraz wyłączniki oświetleniowe) -
  • Pręty stalowe przechodzące obok słupków pośrednich mogą być do nich mocowane specjalnymi uchwytami. Dla łatwiejszej produkcji, otwory na słupkach pod te uchwyty są automatycznie zwymiarowane na formularzach produkcyjnych.
  • Czasami jest konieczność skonstruowania schodów dokładnie wg projektu z obcego programu CAD. Program Compass potrafi importować projekt DXF na którym postawimy własną konstrukcję. Nie zawsze projekt od architekta jest projektem optymalnym. Dodatkową praktyczną funkcją importu szkicu schodów z obcego programu CAD jest możliwość zaproponowania innych, alternatywnych schodów wg nas lepiej pasujących do danej klatki schodowej. Funkcja opcji schody na beton.
  • Słupek wejściowy stoi dokładnie po środku baranka poręczy.

 

We właściwościach maszyn dodano wiele praktycznych funkcji. Między innymi:

 

  • Zwiększono liczbę cykli produkcyjnych krzywulca poręczy. Dzięki temu w bardzo łatwy i szybki sposób można wyprodukować poręcz o niesymetrycznym profilu.
  • Dotychczasowo krzywulec poręczy był łączony z kolejną poręczą za pomocą śrub i kołków. Teraz dodatkowo można je połączyć niewidocznym łącznikiem Hofmana. Maszyna CNC wykonuje w tym celu nacięcie "jaskółczego ogona" na obu elementach.
  • Zmodernizowano i dodano kolejne funkcje przy produkcji z jednego bloku krzywulcy policzka i poręczy. Wszystkie elementy balustrady (także krzywulce poręczy i desek wypełniających) można wyprodukować an maszynie z pomocą zwykłego uchwytu na słupki.
  • Aktualna wersja programu CAM/CNC Compass została poszerzona o dodatkowe moduły obsługi piły. Teraz, jeśli maszyna jest w nią wyposażona, piła może być wykorzystywana jest do wstępnej obróbki konturów stopni, podstopni oraz ich kombinacji. Wykorzystywana jest także przy obróbce policzków i poręczy!

 

Compass CAD10 - import rzutu z góry do konstrukcji

Compass CAD10 gniazdka, kontakty

Compass CAD10 przelotki prętów Compass CAD10 - obróbka poręczy w pionie
Compass CAD10 - krzywulec stojący na CNC Compass CAD10 - różne profile na poręczy
Compass CAD10 - CAM - połączenie Hofmanna