Wydanie Compass CAD 10.5.17  wybrane zmiany:

 

asystent konstruktora z nową funkcją - zapamiętaj nawet nieprawidłowe schody Konstrukcja schodów - Asystent

Czasami jest konieczność skonstruowania bardzo nietypowych schodów, gdzie Asystent może nam wskazać detale konieczne do skorygowania (bezsensowne pozycje stopni, bezsensowne policzki itp). Możliwość ta ceniona jest przez początkujących "schodziarzy". Jednak jeśli w trakcie konstruowania takich schodów trzeba było zamknąć komputer, należało konstruować schody od początku. Aktualnie Asystent, w drodze wyjątku, pozwala na zapamiętanie bezsensownej konstrukcji.

 

 

szybka konstrukcja słupów i ścian - nowa funkcja szybkiego wstawienia słupa betonowego lub ściany - celem dokładniejszej prezentacji klientowi w 3D. Łatwo można nanieść całe piętro, zobrazować sytuację na budowie i wkomponować w to schody.. klienci docenią tę możliwość.

Compass CAD10 ściany, słupy Compass CAD10 ściany, słupy

Compass - konstrukcja dodatkowych ścian i słupów

 

 

konstruowanie optymalnego otwóru do schodów - program Compass CAD10 działa w kolejności najpierw otwór w stropie potem schody.. teraz można odwórcić tę kolejność, żeby sprawdzić jaki otwór jest optymalny pod konkretne schody.

Compass CAD10 - otwór pod schody

 

Compass CAD10 belki podestu na jaskółczy ogon Belki pod podestami na "jaskółczy ogon" - belki podestu mocowane były na kołki, śruby lub czopy. Aktualna wersja potrafi mocować je szybko i pewnie na "jaskółczy ogon".

 

 

 

Wersja beta opcji CAD - Schody na konstrukcję stalową - schody na profilach stalowych są specyficzne. Kręcąc stopniami pozycje profili pionowych uzależnione są od własnego przekroju. Teraz pozycjonowanie stopni i ustalanie pozycji profili stalowych ma pełne wspomaganie programowe. Oznacza to, że poprawne rozłożenie stopni w takich schodach jest teraz banalnie proste i szybkie. Na koniec program wydrukuje dla ślusarza wszystkie elementy nośne w postaci tabeli lub zwymiarowanego rysunku. Pierwszy stopień uwzględnia także grubość blachy/stopy stalowej na której konstrukcja stoi.

Compass CAD10 - schody na konstrukcję stalową Compass CAD10 - schody na konstrukcję stalową
Compass CAD10 - schody na konstrukcję stalową Compass CAD10 - schody na konstrukcję stalową
Compass CAD10 - schody na konstrukcję stalową Compass CAD10 - schody na konstrukcję stalową

 

 

 img src=