Wydanie 10.6.17 - czerwiec 2014 (wybrane zmiany i nowe elementy)

 

Compass CAD10 Wiercenie w słupkuWiercenie słupka

Właściwości słupka (słupka schodowego oraz słupka galerii) mają teraz możliwość "wiercenia przechodzącego" dla prętów, okrągłych gurtów dolnych i górnych. Możemy wybrać jedno wiercenie przelotowo lub wiercenia z dwóch stron.

 

DrzwiDrzwi dwuskrzydłowe w Compass CAD10

Pojawiły się nowe rodzaje drzwi do wizualizacji: drzwi szklane, drzwi dwuskrzydłowe oraz drzwi dwuskrzydłowe z okienkiem. Każde drzwi można myszką "otwierać" i "zamykać" celem sprawdzenia kolizji, także drzwi dwuskrzydłowe pozwalają zobaczyć, ale też i dokładniej sprawdzić czy otwieranie nie będzie ograniczone przez schody.

 

 

Poręcz do listwy dolnej CAD10 CompassPoręcz i listwa górna do dolnej listwy

gdy w wąskich schodach poręcz idzie dokładnie nad polikiem - to trafia w polik i jest dokładnie docięta (także na poliku wiercone są tralki od dołu). Teraz tak samo zachowuje się listwa dolna - jeżeli nie ma polika - a poręcz trafi w listwę dolna biegu wyższego - zostanie docięta. Podobnie rzecz się ma z listwą górną. Jeżeli pod poręczą są tralki - to zostaną one nawiercone od dołu (patrz rys.)

 

Organizacja danychProjektowanie schodów - filtrowanie drzewa zleceń

w drzwie zleceń można wybrać teraz filtrowanie zleceń po polu tekstowym. Przydatne firmom, które wykorzystują pola tekstowe (od 1 do 20) do dodawania informacji o schodach i klientach.

 

Konstrukcja schodów - schody szybkie w montażuProste schody młynarskie/strychowe

na policzku można wprowadzać parametrem ujemne wartości odstepów dłutowań, celem stworzenia konstrukcji łatwej w montażu i specjalnego zastosowania

 

 

Szkło    

Pierwszy etap rozszerzania zastosowania szkła w schodach. Kiedyś to było tylko wypełnienie pod poręczą, dziś szkło stosuje się w o wiele szerszym zakresie. Compass CAD10 ma teraz dużo większe możliwości w zakresie kształtu szkła, jego roli oraz wierceń. Szkło przekazujemy Szklarzowi jako szablon 1:1 lub DXF.

- nowe możliwości wiercenia w szkle (rotule) - ustawiana w automatach w odniesieniu do stopni/podstopni, policzka - lub ręcznie
- nowe kształty szkła zarówno z automatu (kształt Z stopnia/podstopnia) jak i w formie dowolnej
- dowolne wstawianie wierceń (rotuli) na tafli szklanej (np. przy przekazaniu projektu szkła do szklarza - punkty są przenoszone na DXF, CNC lub 1:1)

Konstrukcja schodów - szkło - rotule Konstrukcja schodów - szkło - rotule Konstrukcja schodów - szkło - rotule
Konstrukcja schodów - szkło - rotule Konstrukcja schodów - szkło - rotule Konstrukcja schodów - szkło - rotule
Konstrukcja schodów - szkło - rotule Konstrukcja schodów - szkło - rotule Konstrukcja schodów - szkło - rotule
Kształt szkła Kształt szkła  

 

 

Wiele policzków centralnych Compass CAD10Wiele policzków centralnych kształtowanych dowolnie

W nowej wersji możemy poza automatycznie wstawianym policzkiem centralnym, można wstawić też dodatkowe (drugi, trzeci,...) oraz dowolnie ukształtować ich bieg. Otrzymujemy szablon, DXF lub kod na maszynę tego policzka na gotowo.

 

Kilka nowych możliwości w detalach konstrukcji rzutu z boku

Konstrukcja rzutu z boku zyskała kilka przydatnych detali (rysunki poniżej):
    - Ustawienia wstępne "Poręczy na wyjściu" mają dodatkową funkcję - "Nie odnoś poręczy na wyjściu do elementu referencyjnego" - efekt automatyczny jak na obrazku
    - Ustawienia ścięcia na szkło przy dłutowaniu w słupku
    - nowy parametr ustawiania dłutowania tralki w element: STAŁE DŁUGOŚCI TRALEK - głębokość liczona prostopadle do odniesienia

Konstrukcja rzutu z boku schodów Compass CAD10 Konstrukcja rzutu z boku schodów Compass CAD10 Konstrukcja rzutu z boku schodów Compass CAD10

 

cięcie stopnia piłą compass CAD10Detal słupka przy obróbce piłą

nowe ustawienie dłutowania stopnia w słupku, niektóre sytuacje nie pozwalają ciąć stopni na maszynie piłą, nowy parametr "Unikaj wewnętrznych rogów" upraszcza kształt stopnia.

 

Połączenie stopnień - podstopień (Falz)Stopień podstopień Compass CAD10

specjalne połączenie podstopnia ze stopniem (Falz) bardzo pożądane na rynku amerykańskim (obrazek). Wpuszczenie dotyczy stopni prostych.


opcja 3DCięcia

specjalna opcja, dzięki której można poprowadzić dowolną cięcie (cięcia) na rzucie z góry, a w rezultacie otrzymamy przekrój z boku wzdłuż 3DCięcia. Możliwe są złożone 3DCięcia składające się z kilku linii -> przekrój złożony z kilku widoków. Widok można eksportować do DXF lub wydrukować 1:1.

3DCuts Stopień podstopień Compass CAD10 Stopień podstopień Compass CAD10
Stopień podstopień Compass CAD10 Stopień podstopień Compass CAD10  
3D cuts 0
3D cuts 1 3D Custs 2 3D custs 3