Wybrane elementy dodane do CAD10 wydanie 10.7.5 (grudzień 2014)

Microsoft zakończył wsparcie dla Win XP. Programiści Compass piszą CAD10 dla systemu Windows, w oparciu i narzędzia i biblioteki Windows. W związku z tym Compass CAD10 od wersji 7.0.0 nie będzie działał na komputerach z Win2000 oraz starszymi (Windows NT, Windows 98, Windows 95). Najniższym systemem jest Windows XP Pro SP3.
Także w związku ze zmianą w procedurze podpisywania sterowników w  Windows8, do bezproblemowego działania Compass CAD10 po Win8 niezbędny jest klucz typu "C". Więcej na ten temat w dziale "Technicznie"

 Wybrane zmiany:

10.6.16

 • w ustawieniach wstępnych rzutu z boku można zaznaczyć "Automatyka podestu" także dla poręczy - poręcz automatycznie dostosuje się do konstrukcji z podestem
 • nowe właściwości słupka na wyjściu - poręcz obok słupka na 3 sposoby
 • wiercenie na pręty czy gurty - można określić czy wiercenie ma nastąpić z jednej strony czy z obu stron
Compass CAD10 Poręcz obok słupka Compass CAD10 wiercenie prętów w słupku  

7.0.0

 • poręczy nie trzeba konstruować do słupka, można ją zakończyć na dystansie. Teraz zdefiniowany dystans łączący poręcz ze słupkiem można ustawić poziomo lub pod kątem. Dystans ten został dodany do "wzorów wierceń" więc może być nanoszony automatycznie w konstrukcji
 • uchwyty na szybę można dodawać też na pochwycie u góry oraz policzku na dole szkła
 • nowe połączenie policzek-policzek przy konstrukcji nakładanej - "but ściany góra" oraz "but ściany dół"

Compass CAD10 uchwyty na szybe w poręczy i policzku Compass CAD10 - poręcz na dystnasie Compass CAD10 - połączenie "but"

 

 • 10.7.1
 • dostrojenie drukarki ma swoje specjalne menu w Konfiguracji Compass
 • aktualnie system pokazuje długość linii biegu, teraz możliwe jest ustawienie maksymalnej długości linii biegu
 • opcja Bolzen - do tej pory możliwe były tylko dystanse okrągłe, teraz możemy wstawić i zobaczyć na 3D+ także dystanse o przekroju kwadratowym (specjalne schody)
Compass CAD10 - opcja Bolzen - bolze kwadratowe Compass CAD10 dostrojenie drukarki
Compass CAD10 - bolce prostokątne Compass CAD10 Bolzen kwadratowe dystanse

 

10.7.2

 • szablon ściany policzka przy opcji Bolzen. Przy opcji Bolzen można utworzyć szablon policzka, który nie pokaże się na 3D, ale będzie go można wydrukować 1:1 jako policzek wpuszczany z zaznaczonymi gniazdami stopnic oraz miejscami wiercenia pod połączenia Bolzen (do przyłożenia do ściany)
 • możemy teraz lepiej ustawić słupek wejściowy. Już w ustawieniach wstępnych można określić jego położenie względem wybranego stopnia (czoła, tylnej krawędzi czy środka)

 

Compass CAD10 - ustawianie słupka Compass CAD10 - opcja Bolzen - ścienny szablon policzka bolzen  

 

10.7.3Bolzen pionowe, dodatkowe nuty

 • Poszerzenie możliwości opcji Bolzen dla CAM/CNC, teraz bolce pionowe mają możliwość wykonania dodatkowych dłutowań, więcej specjalnych elementów połączeniowych Bolzen jest możliwych
 • Wysokość może być mierzona podłoga gotowa-podłoga gotowa lub dla laserowych systemów pomiarowych podłoga surowa - podłoga surowa
 • Właściwości wypełnić szklanych Galerii wokół otworu mają teraz znacznik "przejmij we wszystkich"

 

 

Compass CAD10 - zaokrąglenie naroża stopnia10.7.5
We właściwościach stopnic wprowadzono "zaokrąglenie naroża"

 

 

Nowa opcja "Rozliczenie czasu pracy"

Teraz CAD10 ma opcjonalnego liczenia czasu pracy na dany login. System zlicza czas od wejścia do wyjścia w daną konstrukcję i zapisuje w tabeli. System notuje też całkowity czas gdy program jest otwarty. Dane możemy eksportować do np. Excela w paczkach np. tygodniowych lub miesięcznych. W arkuszu kalkulacyjnym widać kto i jak długo wykonywał daną konstrukcję. Można też ustalić kto jest odpowiedzialny za np. błąd w konstrukcji. Może też się przydać do rozliczeń. 

Compass CAD10 - Zarządzenie czasem pracowników