10.7.14.x

- dodatkowe pola automatycznych zwymiarowań w rzucie z góry
- zmiana w oknie "właściwości" zamiast "fiszek", jest teraz bardziej przejrzyste "Drzewo opcji" (obrazek)

Compass CAD10 - konstrukcja schodów
7 12 automatyka podestu
 


10.7.12.x

- dodatkowe pole w "Lista elementów" dla betonu w tabeli "Wysokość absolutna"
- w automatyce podestu pojawiają się zaokrąglenia, które poprawiają kształt policzków na podeście (obrazek)
- nowe możliwości szkła, teraz jest możliwość uniknięcia kosztownych w produkcji przełamań szkła (obrazek)
- 3D Plus - teraz odlew betonowny ma swoje osobne ustawianie koloru, który można wykorzystać, aby odróznić beton od reszty konstrukcji czy ścian.
- możliwość poprowadzenia nutu na kabel LED na stopniu tylko do początku policzka zębatego

7 12 szklo
7 11 tralka
 


10.7.11.x
- na 3D Plus - przy wciśniętym klawiszu Ctrl - szybkość ruchu/obrotu/zoomu jest spowolniona
- (opcja Bolzen) przy kwadratowych/prostokątnych bolcach można przyjąć ustawienie równolegle do krawędzi stopnia lub równolegle do poręczy
- nowe 3 punkty referencyjne przy konstrukcji tralek, odnoszące się do 3 strategii rozkładu i dystrybucji tralki w biegu. Poprawa rozkładu tralek z toczeniami.
- tralkę można teraz zobaczyć z 4 boków, ma to sens przy kontroli połączeń (obrazek)
- w formie dowolnej stopnia można włączać i wyłączać widok podstopnia.

CAM/CNC maszyny
- poprawka obróbki nutów ozdobnych na słupkach
- przy obróbce podstopni mamy dodatkowe offsety na górę i dół podstopnia
- zaimplementowano Windowsowy procesor do obróbki tralki: kontur i wykończenie
- przy wykonaniu nutu na szkło mamy możliwość jego dodatkowego poszerzenia

bolce kwadrat
alarm szer biegow
 

10.7.10.x

- w drzwie zleceń można obracać nie tylko policzki i stopnie, ale teraz poręcze i poręcze galerii.
- w konstrukcji galerii przybyło sporo przycisków "przejmuj we wszystkich", która mają przyspieszyć pracę.
- czasem Compass generuje ostrzeżenia dla maszyn CNC, dla użytkowników bez CNC, którzy nie potrzebują kontroli toru narzędzia można te ostrzeżenia wyłączyć

CAM/CNC maszyny
- poprawki i ulepszenia przy nucie na szkło oraz elementach poręczy wykonywanych "na stojąco". Dodano też offset przy ścieżce narzędzia dla konturu słupka.

szerokosc biegu
 
 


10.7.9.x

- program potrafi konstruować kartonowe opakowanie stopni. Można wycinać je na ploterach tnących i służą do zabezpieczenia stopni w zamontowanych schodach do momentu zakończenia budowy. Konstruuje i prezentuje w trójwymiarze kable elektryczne w ścianach

CAM/CNC maszyny

- Przy obróbce stopni w których tylko jedna strona ma pozostać nieprofilowana, pozostałe krawędzie, skonfigurowane jako osobne ruchy robocze, będą obrobione w ciągu, bez wychodzenia z materiału rotule na szybę można konstruować nie tylko w połączeniu szyba-stopień dywanowy, ale i szyba-policzek wpuszczany. Otwory na rotule mogą być wykonywane również przez maszynę CNC

opakowanie stopni
polaczenie but przy nakladanych
 

10.7.8.x

- Na wyjściu, poza krzywulcami poręczy i policzka można zastosować koryto

CAM/CNC maszyny

- w policzkach można wiercić otwory na kable oświetlenia LED zwiększono ilość ruchów roboczych przy wykonywaniu w listwie górnej czy dolnej otworów na tralki.
- Profilując krawędzie elementu za pomocą specjalnego agregatu (Bündigfräsaggregat) uwzględnia się ewentualne naddatki na dodatkowe szlifowanie po profilowaniu
- Wprawdzie deski obicia otworu w suficie to elementy o banalnej geometrii, łatwe do wycięcia ręcznego, ale można je też wyciąć na maszynie. Firmy zarządzające programem Compass za pomocą skanerów kodów paskowych otrzymają również kody paskowe elementów obicia stropu.

Bndigfrsaggregat
zabudowa instalacji2
 

10.7.7.x

CAM/CNC maszyny

- Produkując na maszynie stopnie schodów dywanowych, zwiększono ilość ruchów roboczych związanych z wykończeniem otworów w górnej jak i dolnej powierzchni stopni.

koryto na wyjsciu
nafrezowane slupki 3D
 


10.7.6.x

- Produkcja pojedynczych listew jest pracochłonna. Teraz można kombinować (tak jak kombinuje się policzki z poręczami) na jednej płycie listwy dolne jak i listwy górne. Jedna płyta na stole maszyny-dwie wycięte listwy łącznie z otworami.
- We właściwościach schodów można ustalać niezależnie od siebie materiał oraz wykończenie powierzchni dla podstopni zabiegu Amerikan Winder, pod pierwszym stopniem, pod ostatnim stopniem.
- W ustawieniach wstępnych szerokość biegów można definiować na trzy sposoby: pomiędzy widocznymi krawędziami stopni, pomiędzy krawędziami zewnętrznymi policzków i maksymalna szerokość biegu (bez słupków).
- Można aktywować alarm kiedy w konstrukcji zastosowano szersze lub węższe biegi niż założono w standardach firmy.
- W narożnikach klatek schodowych znajdują się czasami instalacje wodne lub elektryczne. W schodach wykonuje się wtedy odpowiedni skos. Taki skos można zabudować teraz płytą, którą również można wydrukować w formie szablonu w skali 1:1.
- Poszerzono możliwości połączenia But. Teraz można stosować to połączenie przy policzkach nakładanych, a zęby policzka nakładanego można dezaktywować po przekroczeniu podanej, minimalnej wartości.
- Stosując słupek centralny można "przytulić" i przykręcić poręcze z boku takiego słupa.(obrazki)

7 6 slup
7 6 slup2
 
7 6 slup3
7 6 slup4
 

CAM/CNC maszyny
- Standardowo stopnie leżą na stole maszyny górą do dołu. Widać wtedy wszelkie otwory w spodniej części stopnia. Przy schodach dywanowych czasami chcemy wdłutować szybę w powierzchnię stopnia. Na stole maszyny ten rowek jest od strony ssawek. Teraz rowek w stopniu na szybę można wykonać od spodu za pomocą specjalnego agregatu (Unterfluraggregat).

 

Unterfluraggregat