W wersji 10.2.2 zaimplementowano kilkadziesiąt mniejszych oraz kilka istotnych poprawek.

Pojawiły się też długo oczekiwane słupki okrągłe. W tym momencie można je wstawiać na wejściu, na wyjściu, na zbiegach oraz jako słupki pośrednie.Słupki są frezowane (dłutowane) na maszynie CNC podobnie jak zwykłe słupki kwadratowe (ważne jest by przy obróbce dół i góra słupka była nie wytoczona, czyli kwadratowa)

 Słup okrągły  Słup okrągły  Słup okrągły

 

Na płycie CD w katalogu Tools można znaleźć klienta programu NetViewer. Przy pomocy tego programu, serwis Compassa może połączyć się z klientem, widzieć jego monitor i rozwiązać ewentualne problemy z programem.

Mamy też rozwinięcie możliwości "desek i prętów wypełniających" - pojawiła się nowa możliwość przeliczenia, poprawiająca rozmieszczenie desek wypełniających w niektórych przypadkach. Pojawiła się też nowa opcja "Skręcenie". W pewnych przypadkach (zwłaszcza gdy stopień trafia w róg, w połączenie policzków) korzystnie jest wykorzystać opcję "Skręcenie" - poprawi to wygodę montażu i przyspieszy produkcję.

skręcenie czoła stopnia
Uwaga, od wydania 10.2.2 Compass nie wspiera dłużej systemów Window95, Windows98 oraz Windows NT. Zmienił się też sposób zarządzania bazą danych. Usługa nie nazywa się już "'POET Object Server 6.1" ale "'FastObjects Server 9.5" (nazwa fizycznego pliku pozostaje taka sama: ptserv32.exe). Stary POET powinien zostać zdezaktyzowany, a w jego miejsce włączony FastObjects.

Należy też wykonać nowe ustawienia wstępne dla "Konstrukcji wysokościowej" lub zaimportować stare poprzez Plik/Import