Produkcja schodów na maszynach CNC za pomocą Compass CAM/CNC.

Compass CAM - produkcja schodów na CNC

 

Compass Software dostarcza oprogramowanie "Compass CAM" automatyzujące produkcję schodów. Mamy przygotowane rozwiązania gotowe do sterowania większością maszyn CNC dostępnych na polskim rynku. Posiadamy rozwiązania dla najnowszych technologicznie i najbardziej wymagających rozwiązań z zakresu produkcji schodów.

 

Posiadamy też rozwiązania dla całej gamy starszych maszyn!

 


 

 

Na czym polega CAM/CNC

Compass CAM - produkcja schodów na CNC

 

 

CAM/CNC to postprocesor przygotowany przez Compass dla danej maszyny. Cała technologia jest zamknięta w oprogramowaniu, do którego użytkownik ma dostęp poprzez "ustawienia wstępne" i ustawienia konfiguracyjne - reszta jest technologią opracowaną przez Compass. To użytkownik decyduje jakich użyć narzędzi oraz w jaki sposób obrobić dany element (np. czy gładzić kontur czy nie i jakim narzędziem, proste elementy frezem czy piłą, czy fazować profilerem czoła stopnia, itd.) Zapisuje to wszystko w postaci "ustawienia wstępnego" o nazwie np. "Stopnie piła". Potem wystarczy kliknąć stopnie -> przyporządkować im wybrane ustawienia -> tworzy się gotowy program (żadna edycja nie jest konieczna)


Produkcja z gotowymi ustawieniami jest szybka, niebywale łatwa i w pełni automatyczna. Pod
daną maszynę CNC i tworzony jest gotowy kod numeryczny wraz z plikiem, którego potrzebuje laser. Cała reszta: kiedy maszyna ma odjechać (żeby zebrać wycięty odpad), czy właściwa kolejność operacji jest automatycznie generowana przez postprocesor Compass. Poniżej obrazki z ustawień wstępnych produkcji elementu giętego.

 

Compass CAM - produkcja schodów na CNC Compass CAM - produkcja schodów na CNC Compass CAM - produkcja schodów na CNC

 

Programy Compass CAM są sprawdzone

 

To prawda. Firma Compass Software od 30 lat zajmuje się wyłącznie jedną dziedziną: oprogramowaniem do konstrukcji i produkcji SCHODÓW. Doświadczenia płyną z wdrożeń na całym świecie łącznie z Rosją, Chinami czy Nową Zelandią. Wszędzie Compass CAM można dostroić tak, aby wykonywane schody były takie, jak chce użytkownik. To wielka siła Compass CAM10. Compass współpracuje ze wszystkimi wiekszymi producentami maszyn CNC i szybko reaguje na wprowadzane przez nich nowości.

Compass CAM - produkcja na maszynach CNCInżynierowie z Compass są cyklycznie zapraszani przez producentów maszyn, żeby zapoznać się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi i przygotować odpowiednie oprogramowanie wykorzystujące nowe możliwości. Zgodnie z zasadą: maszyna CNC bez oprogramowania jest nieruchoma.

Compass sprzedaje oprogramowanie CAM globalnie - na całym świecie - tam gdzie wiodący producenci dostarczają swoje maszyny. Oznacza to, że widzimy co oferuje: Homag, SCM, Reichenbacher, Biesse czy Maka. I dlatego możemy skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania lub ewentualnie odradzić naszmym klientom w Polsce coś co się nie sprawdziło. To wielka zaleta.

Lata doświadczeń sprawiają też, że mamy w ofercie rozwiązania do wielu starszych maszyn. Wystarczy dowiedzieć się u przedstawiciela Compass. Preferowane są maszyny wyprodukowane po 1994 roku. A największym problemem jest zwykle Windows (np Win95) do którego brakuje już wsparcia ze strony Microsoftu.

 


 

Maszyna CNC bez oprogramowania od producenta

 

Zdarzają się maszyny CNC, które nie posiadają żadnego oprogramownia dostarczonego przez producenta maszyny. To dla Compass CAM żaden problem. Compass nie potrzebuje żadnych obcych aplikacji. Sam tworzy kod numeryczny - dokładnie taki, jakiego potrzebuje maszyna żeby działać. Co więcej Compass opracował moduł "CS-Parts" (Compass Elementy), w którym można narysować elementy inne niż schody (fillungi drzwi, sztachety, elementy mebli, wyposażenia) i które przez postprocesor Compass będą wycięte na maszynie. Jeżeli funkcjonalność CS-Parts jest wystarczająca, to żadne inne oprogramowanie nie jest producentowi potrzebne.