Ręczne rysowanie schodówNa tych stronach www prezentujemy:

Program do konstrukcji schodów - wizualizacji 3D oraz wydruku materiałówek oraz szablonów w skali 1:1

ręczne projektowanie schodów

Ręczne rozrysowanie schodów nie jest prostą sprawą. Ale jednak możliwą. Można wykorzystać płytę pilśniową. Nanieść na płytę wymiary otworu w stropie w skali 1:1. Następnie naszkicować linię biegu w pewnej odległości od brzegów otworu, zmierzyć jej długość i podzielić na równe części. Mamy punkt odniesienia do tworzenia stopnic. Rysujemy linie przechodzące przez punkty na linii biegu - > otrzymujemy stopnice. Mamy rzut z góry schodów. Po przeniesieniu boków stopnic na pionowe ścianki mamy podstawę do wyrysowania szablonu policzka .. sporo pracy..

 

Można trochę sobie uprościć. Jest metoda schodów anglo-amerykańskich. Każdy zabieg to prostokąt (kwadrat) podzielony na 3 lub 4 cześci. Reszta stopni jest prosta. Po opanowaniu metody łączenia prostych stopnic z tym zabiegiem - można tworzyć łatwo kopie schodów dla różnych paramterów podniesienia i szerokości stopnic.

 

Mamy informację o Stolarzach, dla których rozrysowanie nowych schodów to 2-3 godziny czasu. Dla większości jednak rozrysowanie pierwszych kompletów to czas liczony w dniach. Oraz pomyłki liczone w godzinach poprawek.. Zaprojektowanie schodów jednozabiegowych niewprawnej osobie w Compass CAD10 zajmuje góra 15 minut.

 

Mamy dwie propozycje:
* usługowe projektowanie schodów - zleć konstrukcję wyspecjalizowanej firmie
* własny program do konstrukcji schodów - program jak każde inne narzędzie w firmie ma pomóc przy pracy

 

Niezależnie od tego czy skorzystamy z usługowego projektowania schodów czy kupimy swój własny program do konstrukcji schodów możemy oczekiwać następujących korzyści.


Rysunek rzutu z góry i szkic 3D - nie dla nas tylko dla klienta ;)

Często się zdarza, że klient nie ma wyobraźni przestrzennej. Klient musi na rysunku zobaczyć jak będą wyglądać schody. Ważne jest też pokazanie Klientowi paramterów schodów zanim one powstaną. Mały otwór w stropie nie pozwoli na wykonanie "wielkich, wygodnych schodów". To, co jest możliwe powinny być przedyskutowane wcześniej. Informacja i akceptacja Klienta pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek po zamontowaniu schodów.

rzut800x600 Formularz A4 - Rzut 3D schodów

 

 

Wizualizację 3D z fakturą drewna

Czasami sam szkic 3D nie wystarczy. A może wystarczy, ale można pójść krok dalej i przekonać Klienta do wybrania naszej oferty pokazując mu "zdjęcie schodów", czy ulepszoną wizualizację - schody pokryte fakturami drewna. Można też przygotować kilka wariantów - schody z buka, schody z jesionu, dębu..

Wizualizacja schodów 3D z fakturą drewna Wizualizacja schodów 3D z fakturą drewna

 

Ruchomą wizualizację 3D z fakturami drewna

Są też tacy klienci, którym same zdjęcia 3D nie wystarczą. Dla nich jest możlowość przesyłania mailem ruchomej wizualizacji. Klient na swoim komputerze może sam schodami obracać i sprawdzić każdy szczegół konstrukcji. Więcej na ten temat napisano w dziale o opcji

o4c Schody mobilne

Materiałówkę

Wszystko powyższe było dla klienta, dla marketingu, dla sprzedaży schodów. Program przydaje się też bezpośrednio przy produkcji. Automatycznie moża przygotować zestawienie materiałowe, rzuty poglądowe, zużycie materiału, ect. Zestawienia przydatne przy cięciu i klejeniu materiału na schody czy materiału do przygotowania tralek.  Szablony w skali 1:1 lub DXF Na końcu drukowane są szablony każdego elementu w skali 1:1. Szablony zwykle drukuje się na ploterze. Uwaga! W Compass CAD10 mamy wybór - istnieje też możliwość wydruku szablonów w skali 1:1 na drukarce igłowej; pomimo, że drukarki igłowe wydają się przeżytkiem - ten rodzaj wydruku jest wciąż bardzo popularny z uwagi na bardzo niskie koszty ekspoloatacyjne (koszt druku na igłówce jest kilka razy mniejszy) (tu więcej na temat wydruku na igłówce).Compass CAD10 - DXF w standardzieW Compass CAD10 w standardzie mamy też możliwość eksportu każdego elementu w postaci pliku DXF. Jest to ceniona możliwość, niedostępna w standardzie u konkurencji - zamiast wydrukować stopień na papierze można go zapisać na pamięci przenośnej i zanieść do sąsiada, który ma maszynę CNC - stopień będzie wycięty z jakością CNC. Zresztą coraz więcej Stolarni ma własną maszynę CNC - CAD 10 daję możliwość korzystania z niej bez dodatkowych wydatków na rozbudowę programu (więcej o produkcji na CNC poprzez pliki DXF) Jeżeli jesteście Państwo gotowi na rozpoczęcie przygody z własnym programem Compass CAD10 do konstrukcji schodów proszę zbaczyć nasz pierwszy w ofercie CAD10 Light, zawsze można program rozbudować do wyższej wersji dopłacając różnicę w cenie..Dla niezdecydowanych polecamy wypróbować Compass CAD10 - po (płatnym) szkoleniu można wziąć program do domu i testować przez 21 dni, w ciągu których można się przekonać samemu jak prosty i wydajny jest CAD10. Więcej o demo. 

CAD10 formularza - materiałówka CAD10 formularza - materiałówka CAD10 formularza - materiałówka CAD10 formularza - materiałówka
CAD10 formularza - materiałówka CAD10 formularza - materiałówka CAD10 formularza - materiałówka CAD10 formularza - materiałówka