Forma dowolna
Kolejny film demo pokazujący pracę na programie do konstrukcji schodów Compass CAD10PL. Tym razem pokaz uniwersalności modułu formy dowolnej. W kolejnych filmach pokażemy inne, praktyczne narzędzia programu dzięki którym konstruowanie schodów może być jeszcze szybsze i łatwiejsze.
 
Współpraca z systemem pomiarowym 3D
Materiał filmowy pokazujący import laserowego skanu schodów betonowych do programu Compass CAD10. Skan wykonany urządzeniem firmy Flexijet 3D - pomiar schodów. Na chwilę obecną jest to jedynie urządzenie na rynku gwarantujące takie przygotowanie pomiaru, że po imporcie, program Compass "widzi/czuje" beton i pokazuje np. kolizje drewna (wejścia drewana w beton) - co bardzo ułatwia i przyspiesza pracę z projektem obłożenia schodów betonowych
 
Innowacyjność programu
Compass CAD10 - sięganie poza standard..
 
Proces powstawania schodów
Film pokazujący etapy powstawania schodów. Schody zostały skonstruowane na programie Compass CAD10PL (www.compass.schody.pl). Wycięte były również z pomocą programu Compass CAM/CNC w stolarni LAZAR w Pawłowie.
 
Wycinanie schodów na krótkiej maszynie - Compass CAM
Film pokazujący sposób w jakim Compass CAM bezproblemowo wycina długi policzek na maszynie z krótkim stołem
 

 


Compass innowacje 2

Innowacje programu do schodów Compass CAD10 (cz. 2)

Opis rzeczy ponadstandardowych wykorzystywanych w świecie, a dostarczanych przez Compass software

Innowacje programu do schodów Compass CAD10 (cz. 1)

Innowacje programu do schodów Compass CAD10 (cz. 1)

Opis rzeczy ponadstandardowych wykorzystywanych w świecie, a dostarczanych przez Compass software

Compass krzywulec produkcja

W kilka sekund kod skomplikowanego elementu

Compass CAD10 na polskiej maszynie FANUM...

KD1512

Compass CAD/CAM/CNC - wywiad z R.Topką grudzień 2015

Robert Topka o Compass CAD/CAM/CNC i kierunkach rozwoju...

14 CompassNET

CompassNET - Oszczędność czasu i kosztów (2014)

Dzięki funkcjonalności programu Compass NET, wizualizację schodów przygotować może sam klient, który po ostatecznym zdecydowaniu się na formę i materiał, wysyła do producenta zapytanie ofertowe.

Compass schody na beton

Schody na beton i drewno (2013)


Jak dokładnie i szybko zmierzyć schody betonowe w celu obłożenia ich drewnem? Co zrobić, gdy ściana jest krzywa lub „idzie po łuku”? Jaki podać promień w konstrukcji, żeby schody drewniane były dobrze dopasowane ? Jak wykonać drewniane stopnie na krzywy beton? Te wszystkie problemy rozwiązuje program do konstrukcji schodów Compass CAD10 oraz system pomiarowy Flexijet 3D.

Compass CAD10 - Co nowego Kolejne aktualizacje w Compassie (2012)
W połowie stycznia firma Compass Software wypuściła na rynek płytę CD z programem Compass CAD10PL do konstrukcji schodów. W czerwcu w programie CAD 10 pojawiły się kolejne aktualizacje.
Compass do schodów
Program CAD 10 został stworzony dla stolarzy, a nie dla architektów. O jego przydatności stanowi przede wszystkim łatwość konstrukcji oraz liczne możliwości, jakie oferuje producentom. W połowie stycznia firma Compass Software wypuściła na rynek kolejną płytę CD z  programem Compass CAD10PL do konstrukcji schodów

W kilka sekund kod skomplikowanego elementu schodów
Funkcje, w które wyposażony jest program do produkcji schodów, pozwalają w pełni wykorzystać potencjał innowacyjnej maszyny.

Najbezpieczniejszy laser
W przypadku innowacyjnej maszyny pracującej w stolarni John nie sposób nie wspomnieć o zastosowanym nad jej stołem laserze  projekcyjnym praktycznie nieznanej wśród polskich stolarzy firmy LAP-Laser z Niemiec.