dxfEksport plików DXF jest na standardowym wyposażeniu CAD10DXF - produkcja schodów w mniejszym Zakładzie Stolarskim

 

DXF jest świetną ofertą dla mniejszych Zakładów Stolarskich, gdzie produkcja schodów jest tylko cześcią działalności. Zwykle w Stolarni wytwarzane są drzwi, okna,meble, elementy wyposażenia oraz od czasu do czasu schody. Teraz nie trzeba wielkich nakładów, żeby wycinać też schody. I to w najwyższej dokładności.

 

 

Małą maszynę CNC kupiliśmy z dotacji unijnych. Maszyna miała usprawnić produkcję okiennic i łóżek drewnianych. W tym roku dokupiliśmy najprostszy program Compass CAD10, żeby zaoferować naszym klientom także schody w jakości CNC.

Jan Żelek

Nasza firma na codzień produkuje drzwi na 2 maszynych CNC. Schodów nigdy nie wykonywaliśmy. Teraz, dzięki zakupowi CAD10 możemy zaoferować naszym klientom też schody. W dodatku zakup programu był tańszy niż komplet narzędzi i przystawek do ręcznej produkcji, a jakość jest pierwszorzędna.

inż. Jacek Węgłowski

 

Możliwość eksportu DXF jest na standardowym wyposażeniu programów Compass CAD10*. W Compass można drukować szablony papierowe (na ploterach czy drukarkach igłowych) lub drukować "szablony elektroniczne" czyli pliki DXF. Plik DXF mogą być dowolnie obrabiane w zewnętrznych programach (patrz obrazek, pliki DXF w bezpłatnym programie A9 CAD) oraz importowane do programów dostarczanych wraz z maszyną CNC.

Definicja DXF - Wikipedia

 

 


 
Przykładowe wykorzystanie DXF
  • wyeksportowane pliki DXF z elementami schodów można otworzyć w programie przy w maszynie CNC
  • otwierać w zewnętrznych programach typu AutoCAD celem przeróbek
  • przesyłać do np. Fabryki Szkła celem wycięcia wypełnień szklanych

 


 

W Compass CAD DXF są w standardzie. Jak to działa?

Tworzenie plików jest bardzo proste. Najpierw trzeba skonstruować schody, a potem jednym kliknięciem wyeksportować schody. Mamy do dyspozycji kilka możliwości eksportu DXF

  • Plik DXF może zostać stworzony dla każdego elementu osobno. Np. można uzyskać kształt policzka A po kliknięciu na policzek i wybraniu menu "Eksportuj do DXF".
  • Można też wyeksportować wszystkie elementy na raz
  • Można wyeksportować cały "rzut z góry" schodów

 

Proszę wysłać nam zapytanie, a wyślemy Państwu zestaw DXF przykładowych schodów.

Kontakt z nami - testowe DXF

 

 

* możliwość eksportu jednowarstwowych DXF jest standardowa (czyli bez dodatkowej opłaty) dla PAKIETÓW CAD10 Light, CAD10 Basis, CAD10 ND, CAD10 Plus.